درسنامه ( اخترفیزیک )

سلام ! کم کم به روزهای منتهی به امتحانات مرحله اول المپیاد های علمی نزدیک می شویم . امیدوارم در این 40 روز باقی مانده با برنامه ریزی مناسب و استفاده از آزمون های آزمایشی و آزمون های باشگاه دانش پژوهان در سال های گذشته ، خود را به صورت کامل برای آزمون مرحله اول آماده کنید . درسنامه پیش روی شما حدود یک ماه پیش به صورت کامل آماده شده بود اما دلایلی باعث شد تا اکنون در اختیار شما قرار بگیرد . بابت تاخیر از شما پوزش میطلبم .  هدف از انتشار این درسنامه ، بیان اهمیت مدل های ستاره ای در اخترفیزیک و کاربرد فراوان آن و از طرفی دیگر سوال خیز بودن و پتانسیل بالای آن جهت مطرح شدن در مراحل مختلف المپیاد است . از جهت آنکه در مبحث اخترفیزیک پیشرفته منابع ترجمه شده اندکی یافت می شوند ، در نظر گرفتیم که در این مبحث تعدادی درسنامه کامل و جامع و همچنین تعدادی مجموعه سوال منتشر کنیم که انشاالله به مرور زمان و به زودی در اختیار شما قرار خواهد گرفت .  توصیه می شود اگر به اخترفیزیک مقدماتی ( به طور تقریبی 10 فصل اول کتاب مادرن ) مسلط نیستید ، مطالعه این درسنامه را پس از تسلط به مطالب پایه ای تر آغاز کنید . به منظور آشنایی بیشتر شما ، یک مجموعه سوال مرتبط با این مبحث نیز در آینده نزدیک منتشر خواهد شد . موفق باشید 🙂

برای دانلود کلیک کنید.

 

13 دیدگاه در “درسنامه ( اخترفیزیک )”

 1. سلام
  خدا قوت…
  ببخشید یک سری از لینک ها(آزمون جامع دو و سه و …) از جمله لینک این مطلب مشکل دارند…میشه لطفا مشکلشون رو برطرف کنید تا بشه اون ها رو دانلود کرد؟!
  ممنونم

 2. اقای علیزاده واقعا ممنون برای این درسنامه ی بسیار مفید
  بسیار زیبا و اموزنده بود.لطفا باز هم از این درسنامه ها بگذارید.

 3. آقا دمتون گرم.
  ولی یه چیزی! درسنامه ویرایش علمی شده، ولی ویرایش فنی نشده! حیفه چیزی که میخواد چند قرن (!) استفاده بشه، اینطوری زشت نگارش بشه! نیم فاصله هم یادتون نره ؛)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.